Hip-Hop styl :)

26. prosince 2008 v 0:00 | By MatusQa_Barbie
Jestli ti něco říká hip-hop, určitě tě bude zajímat pár info o tomto původně černošském stylu. Hip-hop není jen druh moderní hudby, je to hlavně životní styl s vlastním způsobem oblékání, mluvení, chování a myšlení.
hip hopPatří k němu bezpochyby rapování, DJ´ing, graffiti a breakdancing.
Nejspíš nejtypičtějším znakem hip-hopu je rapování. Jak řekl slavný hip-hoper KRS One: "Rap je něco, co děláš, hip-hop je něco, co žiješ".

První zmínky o hip-hopu pocházejí z 20. let minulého století z černošských čtvrtí New Yorku. Právě Bronx, což je taková docela drsná černošská část New Yorku je považován za jeho rodiště. Ten, kdo to teprve pořádně rozjel byl jamajčan Kool Herc.
Ve svých 11letech se přistěhoval do Ameriky a později se z něj stal "otec hip-hopu". Tento mladý DJ na svých párty pouštěl desky a při hudbě rapoval do mikrofonu. Jeho styl se začal rychle rozšiřovat přes Brooklyn a Manhattan a postupně se začali objevovat noví rapeři a tanečníci. K muzice přibyl samozřejmě brakedance a jako výtvarné vyjádření hip-hopové kultury pomalované zdi nazývané graffiti.
K prvním hip-hopovým nahrávkám patří skladby "King Tim III (Personality Jock)" od Fatback Band a "Rapper's Delight" od skupiny Sugarhill Gang. Hip-hop získával stále více příznivců a začal utvářet vlastní módu a styl. Stal se tak navíc i obrovským byznysem.
Hip-hop je v muzice i v tanci dost rozmanitý a používá prvky mnoha hudebních žánrů, třeba soulu nebo jazzu. V současné době existuje mnoho hip-hopových stylů a kultur. K nejznámějším patří například rap, crunk, gangsta, battle a mnoho jiných.
U nás se hip-hop a breakdance začal projevovat v 80. letech 20. století. Začátkem 90. let se objevila kapela P.S.H. (Peneři Strýčka Homeboye) a později Chaozz. Zároveň sem začal především z Německa proudit fenomén graffiti. Dnes existuje obrovské množství českých hip-hopových hudebních i tanečních skupin a tento styl výrazně pronikl i do českého byznysu. Hip-hop shopy, hip-hop kluby, časopisy, účesy, šperky, zkrátka vše, co naše dnešní mladá hip-hopová generace nutně potřebuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama